Były to już drugie eliminacje ogólnopolskich zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Tym razem do Warszawy udało się zawodników UKS Butterfy Łomża.
- Zawody, których organizatorem jest AZS AWF Warszawa, stoją na niezwykle wysokim poziomie, a biorą w nich udział najlepsze kluby z niemal całej Polski. Łącznie startowało ponad 600 młodych plywaków z 60 klubów - informuje Jarosław Szeremet z UKS Butterfly.
Młodsi zawodnicy 8-9 lat ścigali się na dystansie 50m, zaś starsi 10-13 lat na 100 m.
UKS Butterfly reprezentowali:
- Eliza, Patrycja i Amelia debiutowały na OMDO. Tym razem nie udało się zdobyć medalu, ale i tak starty uznać należy za baaaardzo udane. Chłopaki spisali się "na medal": Igor ustanowił dwa super rekordy życiowe - w st. grzbietowym - czas 1:12,61, co dało mu miejsce tuż poza podium (zabrakło 0,2 s.) oraz w st. dowolnym (1:03,10). Filip - życiówki: w st. grzb. - 1:14,08 (V m-sce) oraz w st. dowolnym (1:06,94, pobity o 2,5 s.!) Również Amelia, pokazała moc, bijąc swoje rekordy o 2 sek.: w klasyku (1:27,89) i w st. dowolnym (1:11,97). Patrycja, nieznacznie, ale jednak poprawiła wyniki: w stylu dowolnym (1:14,04) oraz grzbietowym (1:24,57) - dodaje trener Szeremet.
Reklama
fot. nadesłane