11 czerwca po raz drugi Piątnica stanie się miejscem spotkania miłośników biegania na długich dystansach, którzy będą mieli okazję spróbować swoich sił w biegu głównym – półmaratonie na 21 km oraz na krótszych dystansach: 10 km i 5 km.
„II Bieg z butelką mleka" to szczególne wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą przemierzać jeden z trzech, wybranych przez siebie dystansów z butelką mleka od OSM Piątnica, która jest głównym sponsorem tego wydarzenia. W tegorocznej edycji biegu, cały dochód z wpisowego przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Biegacze sami zdecydują, do której z czterech lokalnych organizacji powędrują wpłacone środki.
Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowy, odlewany medal. Zaś laureaci biegu na 21 km, przydzieleni do jednej z 11 kategorii, zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami finansowymi. Każdy z zainteresowanych będzie mógł sprawdzić swoje siły i konkurować w odpowiedniej kategorii wiekowej.
Nad organizacją biegu, podobnie jak w roku ubiegłym, czuwa Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Piątnica.
Zapisy na wyjątkowy bieg już trwają: https://elektronicznezapisy.pl/event/1509.html, natomiast więcej szczegółów o imprezie można znaleźć na jej stronie internetowej: http://piatnicapolmaraton.pl