Reklama

Podwójne złoto ekipy Korytkowskiego! (zdjęcia)

Przy fatalnej, bardzo wietrznej pogodzie w Słubicach odbyły się PZLA Mistrzostw Polski w wielobojach U-16 i sztafetach. Na tych zawodach dwa tytuły mistrzów Polski w sztafetach wywalczyli podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego, mocnym akcentem kończąc sezonową część sezonu lekkoatletycznego. 

Najpierw w konkurencji 2x2x400 m mix para Piotr Dąbrowski i Martyna Krawczyńska zwyciężyli bezapelacyjnie, prowadząc od startu do mety, a ich przewaga nad drugim duetem z AZS-u AWF Gorzów Wielkopolski ostatecznie wyniosła, aż 12,84 sek. Nasz zespół nie biegł na „maxa”,  ponieważ ta dwójka miała z tyłu głowy informację, że za niespełna dwie godziny wraz z drugą częścią kwartetu pobiegną jeszcze w sztafecie 4x800 m mix. 

W sztafecie 2x2x400 m mix biegają dwie osoby: mężczyzna i kobieta, dwa razy po 400 metrów, czyli na przerwie m/w ..1 minuty. Trzeba bardzo dobrze rozłożyć siły i biec mądrze taktycznie bo na ostatnich 200 metrach drugiej 400-setki można bardzo dużo stracić.

Reklama

Następnie na zakończenie mistrzostw jako ostatnia konkurencja została rozegrana sztafeta 4x800 m mix. Nasz team, który pobiegł w składzie: Konrad Zaleski, Justyna Korytkowska, Piotr Dąbrowski i na ostatnie zmianie Martyna Krawczyńska zajął pierwsze miejsce, mając znów dużą przewagę nad kolejnymi rywalami. 

- Po pierwszej zmianie byliśmy na drugim miejscu, mając kilka sekund straty do Rawy Mazowieckiej, ale Justyna Korytkowska sukcesywnie odrabiała stratę i na 200 metrów do końca swojej zmiany wyszła na prowadzenie. Kolejnym naszym zawodnikom nie pozostało nic innego jak tylko biec swoje i powiększać przewagę, która na mecie wyniosła 26 sekund - mówi szkoleniowiec.

Reklama

Dwa złote medale pozwoliły na zwycięstwo drużyny w klasyfikacji medalowej.  Ciekawostką jest, że cała ekipa jest związana z LMS i Akademią Łomżyńską. Konrad to uczeń III klasy LMS, Martyna i Piotr to absolwenci LMSu i aktualni studenci Akademii Łomżyńskiej a Justyna jest absolwentką akademii (jeszcze jako PWSIiP) a obecnie uczy w LMS Łomża…

W tym sezonie jeszcze przed nami mistrzostwa w biegach ulicznych (5 i 10km) i przełajowych.

WYNIKI KOŃCOWE
2x2x400 m mix

1. KS Prefbet-Sonarol Łomża 3:55,22 s
2. AZS AWF Gorzów 4:12,06 s.
3. KS Sprintwarsaw 4:17,76 s.

Reklama

4x800 m mix
1. KS Prefbet-Sonarol Łomża 8:36,77 s.
2. MLUS Rawa Mazowiecka 9:03.71 s.
3. UKS Achilles Leszno 9:23,23 s.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości