Reklama

Policyjne jednoślady na ulicach Łomży

13/08/2018 06:31

Policyjne patrole rowerowe w Łomży po raz pierwszy wyjechały w lipcu 2016 r. W ubiegły czwartek funkcjonariusze pełniący służbę w patrolu rowerowym zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn w wieku 40 i 45 lat.

Patrole rowerowe funkcjonują na terenie Łomży od lipca 2016 roku. Komenda Miejska Policji w Łomży posiada dwa takie jednoślady. Policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego na rowerach patrolują rejony parków, skwerów, osiedlowych uliczek, a także miejsca wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Tego typu służba pozwala na bezpośredni kontakt funkcjonariuszy Policji z mieszkańcami. Osoby zainteresowane, które spotkają na swojej drodze patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję lub przekazać swoje sugestie na temat bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Reklama

Policjanci swoją obecnością działają przede wszystkim prewencyjnie, ale są również przygotowani do podejmowania interwencji.

W czwartek patrol rowerowy zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 40 i 45 lat, którzy byli poszukiwani na podstawie wydanych w ich sprawie zarządzeń sądu i prokuratury. Oprócz rowerów, łomżyńska jednostka dysponuje również dwoma skuterami. Są one wykorzystywane są w codziennej służbie dzielnicowych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości