Reklama

Żołnierze po raz kolejny zmierzą się z 30-kilometrowym marszobiegiem w Giełczynie

WRZ22

Giełczyn, Gminny Dom Kultury godz: 05:30

Już w najbliższą niedzielę 22 września w miejscowości Giełczyn odbędzie się „Norwegian Foot March”, czyli 30-kilometrowy marszobieg, który żołnierze muszą pokonać z 11-kilogramowym obciążeniem na plecach. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli żołnierze z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Polsce.

„Norwegian Foot March” to 30-kilometrowy marsz z obciążeniem, w którym biorą udział żołnierze. Marszobieg sięga korzeniami do 1915 roku. Wówczas tego typu aktywność była przeprowadzana jako sprawdzian wyszkolenia i wytrzymałości dla żołnierzy armii norweskiej. Obecnie Norwegian Foot March realizowany jest w różnych częściach świata, a żołnierze, którzy go ukończą, otrzymują odznakę pamiątkową norweskiej armii.

Zawodnicy tegorocznej edycji marszobiegu wystartują o godz. 05:30 przed Gminnym Domem Kultury w Giełczynie. Natomiast około godz. 10:00 na mecie (przed Gminnym Domem Kultury w Giełczynie) pojawią się pierwsi zawodnicy, którzy ukończą bieg. W zawodach obok żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej udział zapowiedzieli żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2024 12:34
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości