Reklama

Popłynęli po medale

24/04/2017 12:02

Ponad 140 uczniów ze szkół podstawowych z Łomży oraz pobliskich miast stanęło w niedzielę 23 kwietnia na starcie trzeciej edycji zawodów pływackich "Podstawówka na Fali H2O". Młodzi pływacy rywalizowali w czterech stylach.

W niedzielny poranek w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego zjawiło się ponad 140 uczniów ze szkół podstawowych z Łomży oraz pobliskich miast, którzy przystąpili do rywalizacji w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Tego dnia nie zawiedli również kibice, którzy licznie zjawili się na trybunach, by kibicować swoim pociechom.

W pierwszej części zawodów odbyły się starty uczniów klas I i II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Następnie do rywalizacji o medale na dystansie 50 metrów w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym przystąpili zawodnicy z klas III–IV i V-VI.

Reklama

Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki III edycji:

Rocznik 2010: Oliwier Hurec i Dominika Siwik Rocznik 2009: Jakub Plona i Rozalia Olender Rocznik 2008: Igor Dermetko i Partycja Antosiuk Rocznik 2006-2007: Ignacy Balkiewicz i Anna Dzbeńska Rocznik 2004-2005: Dominik Skawski i Julia Kozak

Pełne wyniki zawodów we wszystkich grupach dostępne są do pobrania ze strony internetowej MOSiR Łomża:

Dowolny chłopcy - wyniki Dowolny dziewczęta - wyniki Grzbiet chłopcy - wyniki Grzbiet dziewczęta - wyniki Klasyczny chłopcy - wyniki Klasyczny dziewczęta - wyniki Motylkowy chłopcy - wyniki Motylkowy dziewczęta - wyniki
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości