Na ul. Mickiewicza doszło dziś do potrącenia 14-letniej dziewczynki. Nastolatka miała wtargnąć na jezdnię w miejscu niedozwolonym.
Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 8:00. Jak podaje podkom. Justyna Janowska z KMP w Łomży, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 14-latka wtargnęła na jezdnię w miejscu niedozwolonym. Gdy przebiegała przez jezdnię, uderzyła w osobową toyotę, która poruszała się od Al. Legionów w kierunku ul. Wyszyńskiego. W wyniku uderzenia w aucie urwało się lusterko.
Na szczęście nikomu nic się nie stało i nastolatka mogła pójść do szkoły na lekcje. Ze względu na wiek, policjanci nie mogli ukarać jej mandatem. Niewykluczone, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym..
Warto pamiętać, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu szkół i przedszkoli, należy spodziewać się większego ruchu samochodów oraz pieszych. Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie.
zdj. ilustracyjne