Reklama

Porażka koszykarzy w trzecioligowym debiucie

19/10/2015 07:27

Zaledwie czteroma punktami przegrali swój pierwszy, wyjazdowy mecz w III lidze koszykarze utworzonej niedawno drużyny UKS 9 PWSIP Łomża. Choć było to starcie dwóch beniaminków, to porażka 91:95 z Pultovią Pułtusk ujmy naszym koszykarzom nie przynosi, a wysoko wygrana druga kwarta i wyrównane dwie kolejne dają nadzieję na przyszłość.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i trudno byłoby wskazać wyraźnie lepszą drużynę. Świadczy o tym wynik, ale także przebieg całego meczu. Bardzo wyrównana była pierwsza kwarta, minimalnie wygrana przez gospodarzy 25:23. Natomiast w drugiej to łomżyńscy koszykarze udowodnili, że mają duży potencjał wygrywając 29:24. Niestety, w trzeciej odsłonie meczu ponownie do głosu doszli gospodarze i wygrywając 23:17 nie tylko odrobili straty, ale wyszli też na prowadzenie. Dzięki niemal remisowej kwarcie czwartej (23:22 dla Pultovii) miejscowi utrzymali zwycięstwo do końca meczu.

Jak widać po wynikach poszczególnych kwart, Pultovia wygrała to spotkanie dlatego, że grała stabilnie, ma zbliżonym poziomie przez całe spotkanie, w każdej kwarcie rzucając nie mniej niż 23 punkty. Łomżyński zespół tak stabilny nie był. Z jednej strony pokazał, że stać go na wiele przy 29 punktach w kwarcie drugiej, a z drugiej wyszedł jednak brak ogrania i doświadczenia w trzeciej kwarcie, kiedy prowadząc zagrał dużo gorzej i uzyskał tylko 17 punktów.

Reklama

W przyszłość łomżyńska drużyna może jednak patrzeć z optymizmem. Z każdym meczem nabierać będzie przecież doświadczenia, ogrania i pewności siebie. Łatwiej będzie także grając u siebie niż na wyjeździe. Czekamy więc na debiut naszych koszykarzy przed łomżyńską publicznością licząc przy tym na to, że dostarczą nam mnóstwo pozytywnych emocji.

Pultovia Pułtusk - UKS 9 PWSIP Łomża 95:91 (25:23, 24:29, 23:17, 23:22)

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości