39-latek z zakazem kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości jechał samochodem bez aktualnych badań technicznych. Co więcej, za posiadanie narkotyków szukał go łomżyński sąd. Wpadł w sobotę w Wiźnie. Jeszcze dzisiaj znajdzie się w zakładzie karnym.
W minioną sobotę (18.06) policjanci z Posterunku Policji w Wiźnie na ulicy Czarnieckiego zatrzymali do kontroli kierowcę audi.
- W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 39-latek posiada zakaz kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto jest poszukiwany przez łomżyński sąd za posiadanie narkotyków. W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Policjanci odholowali audi na parking strzeżony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Dziś 39-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. Zgodnie z kodeksem karnym za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie.
Źródło: KMP Łomża