Reklama

Powalczą na Stadionie Narodowym o Puchar Tymbarku

21/04/2016 10:21

Wśród triumfatorów finalu wojewódzkiego XVI edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" znalazły się dwa zespoły UKS Łomżyczka Łomża: w kategorii U-8 i w kategorii U-10. Starsze dziewczęta będą reprezentowały województwo podlaskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa podlaskiego zostały rozegrane 14-15 kwietnia na stadionie OSiRu przy ulicy Mariańskiej 31 w Sokółce. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najstarsze dzieci z kategorii U-12, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategoriach najmłodszych, czyli U-8 i U-10.

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została ekipa UKS Łomżyczka Łomża, która w dwumeczu pokonała Szkołę Podstawową nr 3 z Augustowa.

Reklama

- Czuję ogromną radość z tego zwycięstwa, tym bardziej, że nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw - cieszył się trener, Henryk Pestka. - Warunki do trenowania mamy ograniczone, gdyż przez całą zimę mogliśmy korzystać tylko z hali. Dziewczynki jednak cały ten okres mocno trenowały, pracując zwłaszcza nad techniką. Praca z nimi polega głównie na zabawie z piłką, co później staram się przenieść na boisko i pokazać im, na czym to wszystko polega - komentował opiekun zwyciężczyń.

W rywalizacji dziewczynek do lat 10, podobnie jak w młodszej kategorii, najlepsza okazała drużyna UKS Łomżyczka Łomża, która w finałowym meczu pokonała 3:1 UKS Mielnik.

Reklama

- Jadąc tutaj nie liczyliśmy na wygraną. Sporym sukcesem byłoby już znalezienie się w pierwszej czwórce, a tutaj taka niespodzianka - wyznał po triumfie Henryk Pestka, trener dziewczynek.

Opowiedział także o najbliższych tygodniach i przygotowaniach do finałów ogólnopolskich.

- Teraz czeka nas wyjazd do Warszawy, więc na pewno zwiększymy intensywność treningów. Dziewczyny muszą poprawić kilka elementów, zwłaszcza dyspozycję strzelecką, która tutaj bardzo zawodziła. Wprowadzimy także taktykę, aby na finałowym turnieju stwarzać sobie więcej okazji do zdobycia bramki - dodał opiekun zespołu z Łomży.

Reklama

W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna Szkoły Podstawowej z Zabłudowa, pokonując w ostatnim meczu UKS Łomżyczka Łomża 8:0, która zajęła drugie miejsce.

Oprócz klasyfikacji drużynowej młode, łomżyńskie piłkarki zostały docenione również za osiągnięcia indywidualne. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych za najlepsze zawodniczki turnieju uznane zostały: Magdalena Popielarczyk (U-8), Kinga Solińska (U-10) i Oliwia Bałdyga (U-12). Ponadto królową strzelczyń w kategorii U-8 została Małgorzata Rykaczewska (4 bramki).

Reklama

Jednym z celów Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.

Reklama

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości