Na sportowo uczcili pierwszy dzień wiosny uczniowie łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli wczoraj udział w corocznym turnieju organizowanym przez Komendę Miejską Policji i MOSiR w Łomży. Tym razem zorganizowany został turniej piłki siatkowej, w którym uczestniczyły drużyny mieszane.
Policja we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji już od kilku lat organizuje co roku 21 marca imprezę sportową, na którą zaprasza uczniów. Wszystko po to, by zdrowo i bezpiecznie spędzili oni ten dzień, który w uczniowksim kalendarzu nazywany jest dniem wagarowicza.
Dzień wagarowicza stał się już tradycją i nauczyciele wiele lat temu przestali z nią walczyć. Dorośli uznali, że zamiast zwalczać, lepiej będzie go "zagospodarować" i organizują młodzieży w tym dniu przeróżne atrakcje.
W ten trend wpisała się także Komenda Miejska Policji w Łomży, która organizowała w latach ubiegłych turnieje halowej piłki nożnej. W tym roku jednak, jak mówi komendant KMP w Łomży mł. insp. Jacek Adamski, policjanci postawili na siatkówkę. Stało się tak w odpowiedzi na postulaty samej młodzieży, która chciały, by dziewczęta również mogły uczestniczyć w rywalizacji. Stąd siatkówka i drużyny mieszane.
Pomysł chwali również wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk, którą w trakcie rozmowy przed naszą kamerą dwukrotnie "ustrzeliła" piłką młodzież. Wszystko jednak przypadkowo, z humorem i uśmiechem.
Zapraszamy na naszą wideorelację z wczorajszego turnieju rozegranego w hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży.