Reklama

Powstaje pierwsza w Polsce szkoła... disco polo!

20/02/2020 14:23

W Michałowie (pow. białostocki) powstaje pierwsza w Polsce szkoła disco polo z klasą o profilu estradowym. Tamtejszy samorząd nawiązał już współpracę z firmą Green Star i Marcinem Millerem, liderem zespołu Boys.

Podczas dzisiejszej konferencji w Zespole Szkół w Michałowie poznaliśmy szczegóły pierwszej Szkoły Disco Polo. Władze gminy przedstawiły, jakie możliwości ma szkoła, co może zaproponować młodzieży, jakie ich marzenia spełnić oraz jakim zapleczem dysponuje.

- Nasze Liceum Ogólnokształcące posiada długą tradycję. W tym roku szkoła obchodzi 72-lecie istnienia. Przejmując szkołę w ubiegłym roku od starostwa powiatowego w Białymstoku, podjęliśmy ogromne wyzwanie. Próbowaliśmy różnych pomysłów na szkołę, podejmowaliśmy współpracę z firmami z regionu, ale rzeczywistość zweryfikowała nasze starania – powiedział burmistrz Michałowa Marek Nazarko. – A z czego najbardziej słynie Podlasie w całej Polsce? Z muzyki disco polo. Dlatego postanowiliśmy utworzyć pierwszą w Polsce Szkołę Disco Polo!

Reklama

Samorząd Michałowa chce stworzyć młodym ludziom warunki do rozwijania pasji i zamiłowań, ale głównie możliwość zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Stąd pomysł na dwie klasy LO, jedna ogólna, druga o profilu estradowym.

Samorząd nawiązał już współpracę z firmą Green Star i Marcinem Millerem, liderem zespołu Boys. Dzięki współpracy z firmą Green Star wszystkie zajęcia w Liceum w Michałowie odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo. Część uczniów może jednak lepiej będzie odnajdywać się w innych gatunkach muzycznych. Dla nich szkoła również zadba o specjalistów.

Reklama

W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie będą mieli do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne (gra na instrumentach) lub taneczne. W pierwszej klasie będzie również realizowany przedmiot muzyka, a przez cały okres nauki na poziomie rozszerzonym historia muzyki.

Szkoła będzie również oferować uczniom zajęcia dodatkowe, obejmujące np. kształcenie w zakresie techniki studyjnej. Uczniowie poznają tajniki pracy realizatora dźwięku czy też produkcji muzycznej, dowiedzą się, jak nagrywać partie wokalne i instrumenty oraz jak tworzyć podkłady muzyczne. Kolejne zajęcia dodatkowe to zajęcia dotyczące techniki scenicznej. Jaki sprzęt jest wykorzystywany na scenie, jak się go ustawia, jak steruje się światłami – na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielać będą osoby na co dzień pracujące przy organizacji dużych imprez plenerowych i imprez klubowych. W Gminie Michałowo organizowanych jest sporo imprez kulturalnych i sportowych, więc uczniowie będą mieli szansę nie tylko na nich występować, ale również dowiedzieć się jak takie eventy zorganizować i jak odpowiednio przygotować scenę do występów.  Szkoła zaoferuje też uczniom możliwość poznania tajnik DJ-ingu i zawodu prezentera muzycznego, a inne zajęcia będą przygotowywać do zawodu prezentera radiowego czy też telewizyjnego. 

Reklama

Samorząd liczy na to, że w szkole zaczną działać zespoły. Uczniowie chcący pracować w grupach jak i soliści będą mogli pod okiem ekspertów szykować swój repertuar, przygotować się do występów scenicznych, ale także poznają zagadnienia związane z prawem autorskim i kwestiami związanymi z kreowaniem wizerunku. Będą mogli nagrywać swoje piosenki w michałowskim studiu nagrań. Zespół Szkół w Michałowie jeszcze 20 lat temu mieścił w swoich murach ponad 850 uczniów. W tym roku jest ich zaledwie 60, a w klasie maturalnej tylko czworo. Jeśli pomysł chwyci, na co liczą władze samorządowe, szkoła znów będzie tętnić życiem.

Reklama

Źródło: materiały prasowe UG Michalowo

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości