Reklama

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Nowogrodu

17/05/2022 12:04

Prezydent Polski Andrzej Duda odwiedzi podłomżyński Nowogród, gdzie będzie obserwował współdziałanie wojsk z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Szwecji, w ramach ćwiczenia DEFENDER–Europe 22.

Wizyta głowy państwa w Nowogrodzie zaplanowana jest na najbliższy czwartek (19.05). Prezydent RP zapozna się z bieżącą sytuacją ćwiczenia, będzie obserwował działania prowadzone przez siły zbrojne poszczególnych państw oraz weźmie udział w nieformalnym spotkaniu z żołnierzami. 

Żołnierze Polski i krajów sojuszniczych pojawią się pod Łomżą w ramach ćwiczenia DEFENDER-Europe 22. To międzynarodowe, wspólne i cykliczne ćwiczenie, organizowane przez amerykańskie siły zbrojne, które ma na celu budowanie gotowości i interoperacyjności między sojusznikami i partnerami USA i NATO. 

Reklama

"DEFENDER-Europe 22 jest dowodem niewzruszonego zaangażowania USA w NATO i stanowi doskonały przykład naszych wspólnych zdolności. Pokazuje, że sojusznicy i partnerzy NATO są razem silniejsi" - informuje MON.

Ćwiczenia DE22 nie są wymierzone przeciwko żadnemu państwu i nie mają związku z obecną sytuacją geopolityczną w regionie. Narodowy i międzynarodowy proces planowania do nich rozpoczął się w 2021 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości