Prezydent Mariusz Chrzanowski, zarządzeniem z 22 października 2015 roku, powołał Łomżyńską Radę Sportu na okres swojej kadencji. W skład rady weszło dziewięć osób, w tym siedmiu przedstawicieli łomżyńskich klubów sportowych.
Rada jest organem opiniodawczym i doradczym Prezydenta Miasta Łomży w zakresie
kultury fizycznej i sportu. W skład nowej Łomżyńskiej Rady Sportu weszli:
Do zadań Rady należy w szczególności opiniowanie strategii rozwoju Miasta w zakresie kultury fizycznej, projektu budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej, projektów uchwał dotyczących rozwoju kultury fizycznej, wniosków w sprawie przyznania stypendiów i nagród zawodnikom osiągającym wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym, programów rozwoju bazy sportowej na terenie Miasta, koordynowanie i ocena imprez sportowych i rekreacyjnych współfinansowanych z budżetu miasta Łomży. inspirowanie i propagowanie działań służących rozwojowi kultury fizycznej.
Kadencja Rady upływa po trzech miesiącach od upływu kadencji Rady Miejskiej Łomży.