Tradycyjnie już biegacze z Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO" Łomża wracają z Przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów z medalem wywalczonym w konkursie drużynowym. Zawody, które odbyły się Iławie tym razem przyniosły naszemu zespołowi srebrny medal.
W roku ubiegłym PREFBET wywalczył tytuł Mistrzów Polski, ale tym razem ze złotego składu na starcie nie stanęli Emil Dobrowolski i Jakub Nowak którzy przygotowują się w Stanach Zjednoczonych do Mistrzostw Polski w maratonie. Z poprzedniego składu pozostał tylko Piotr Łobodziński, który wraz z Przemysławem Dąbrowskim i Maciejem Badurkiem wywalczyli pewne drugie miejsce.
Piotr Łobodziński startujący na 4 kilometry zapewne jeszcze czuł w nogach bieg na wieżę Eiffla, ale mimo to zajął wysoką, szóstą lokatę. Pozostali dwaj długodystansowcy zmierzyli się z dystansem 10-ciu kilometrów. Przemysław Dąbrowski zajął siódme miejsce a Maciej Badurek był ósmy. Ciekawostką jest, że Maciek specjalnie na Mistrzostwa przyleciał z Hiszpanii gdzie obecnie studiuje.
Na wyniki drużyny składają się trzy najwyższe lokaty a zwycięża zespół który ma najmniej punktów.
Wyniki drużynowe mężczyzn:
MKL SZCZECIN 13 pkt. LŁKS ""PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA 21 pkt. LKS ZANTYR SZTUM 29 pkt.Również w Iławie odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Rafał Pogorzelski zajął w nich 11. miejsce (5km), Barbara Kobeszko była 25. (3km), Ola Matejkowska 26. (2km) - wszyscy PREFBET, a Mateusz Jaskólski z KS Łomżanie wywalczył 25. lokatę (5km).