Reklama

Przygotowania lekkoatletów w Europie i USA

18/03/2015 05:52

Czołówka zawodników Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża intensywnie przygotowuje się do sezonu letniego nie tylko w Polsce, ale również w różnych częściach Świata. Emil Dobrowolski i Jakub Nowak trenują w USA, inni zawodnicy pojechali na zgrupowania do Portugalii i w hiszpańskie góry Kadyksu.

Emil Dobrowolski i Jakub Nowak wyjechali na 7-tygodniowe zgrupowanie wysokogórskie do Albuquerque (1700 m npm. USA, Stan Nowy Meksyk). Nasi biegacze bardzo chwalą sobie tamtejsze ścieżki biegowe m.in. nad słynną rzeką Rio Grande - 1600 m npm. oraz w górach na wysokości 2100 m.

- Można powiedzieć, że wyjazd naszych zawodników do Ameryki Północnej jest historyczny dla nas, ponieważ przedstawiciele naszego klubu w celach sportowych odwiedzają szósty, ostatni kontynent, jaki sportowo bierzemy pod uwagę (Antarktyda odpada). 22 marca chłopcy mają w planie półmaraton w Dallas - podkreśla prezes LŁKS "PERFEBET Śniadowo" Łomża Andrzej Korytkowski.

Reklama

Na zgrupowaniu w portugalskim Monte Gordo (wybrzeże Algarve nad Atlantykiem) przebywało sześcioro zawodników wraz z trenerem Andrzejem Korytkowskim. Studentki PWSIiP Łomża Justyna Korytkowska i Beata Trzonkowska oraz uczniowie Liceum Sportowego Barbara Kobeszko i Kamil Bugnacki, ze względu na naukę, po 17 dniach wrócili do swoich szkół, natomiast Olga i Paweł Ochal już tradycyjnie przygotowują się w tym miejscu do sezonu, a za dwa dni zmieniają miejsce treningów na wysokogórskie Jerez Del Marquesado w hiszpańskich górach Kadyksu.

Zgrupowanie w Portugalii przebiegło zgodnie z planem a uczestnicy oprócz treningów lekkoatletycznych odwiedzili również sanktuarium w Fatimie, Sagres (najdalej wysunięty na południowy zachód punkt Europy), Albufeirę oraz Hiszpańskie Ayamonte.

Reklama

Zgrupowanie odbyło się dzięki pomocy PPB PREFBET ze Śniadowa, Urzędowi Miasta Łomża, SWEiRP Łomża, IRIS Czartoria, Czesławowi Filipkowskiemu(Uniqa) oraz PWSIiP i APLO Łomża. Miejmy nadzieję, że wyniki w sezonie będą dobre.

- Ciekawostką jest to, że koszty pobytu w Portugali są niewiele wyższe od tych w Polsce, dlatego postanowiliśmy, że wyróżniający się lekkoatleci, którzy przychodzą do Liceum Sportowego i na PWSIiP w Łomży będą wyjeżdżać co roku na takie zgrupowania, bo jest to na pewno bardzo dobra inwestycja - przyznaje Korytkowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama