Rafał Boguski odwiedził wczoraj łomżyński Ekonomik, którego jest absolwentem. Z zaproszenia dyrektora szkoły Pawła Drożynera skorzystał przy okazji urlopu i odwiedzin w rodzinnym domu. Najbardziej znany z wychowanków ŁKS-u spotkał się z uczniami "swojej" szkoły, którym opowiadał o swojej karierze i nie tylko.
Rafał Boguski to wychowanek ŁKS-u Łomża, który zrobił bodaj największą karierę jako piłkarz ze wszystkich wychowanków łomżyńskiego klubu. Rafał spotkała się z uczniami Ekonomika, którym opowiadał o początkach swojej przygody z piłką, o błyskawicznie rozwijającej się karierze, kiedy to z polecenia ówczesnego trenera ŁKS-u Jerzego Engela juniora trafił do Wisły Kraków, trenowanej wówczas przez Engela seniora. Mówił o prawdziwym rozpędzie, jakiego ta kariera nabrała po wypożyczeniu do GKS-u Bełchatów, gdzie trafił pod skrzydła trenera Oresta Lenczyka, który tak naprawdę wprowadził młodego piłkarza do gry na poziomie ekstraklasy i z którym zdobył wicemistrzostwo Polski.
Talent Rafała Boguskiego został też dostrzeżony przez ówczesnego selekcjonera Reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi wychowanek ŁKS-u rozegrał sześć spotkań w których zdobył trzy gole, w tym najszybciej strzeloną bramkę w meczach Reprezentacji w historii.
Z zawodem piłkarza związane są jednak też upadki. Kontuzje, które przez dość długi czas trapiły Rafała zahamowały jego obiecującą karierę. On to jednak przetrwał i powrócił na boiska ekstraklasy cały czas występując w drużynie "Białej Gwiazdy". Obecnie jest jednym z tych zawodników, którzy mają najdłuższy staż w krakowskim klubie i jedynym, który tak wiele lat spędził w nim bez przerwy.
Boguski opowiadał też o swoich planach na życie po karierze piłkarskiej, której zakończenie nieubłaganie będzie się zbliżać. Znalazł też chwilę na rozmowę przed naszą kamerą, do obejrzenia której zapraszamy.