Wczoraj w Łomży gościł, chyba najbardziej znany w polskiej piłce wychowanek Łomżyńskiego Klubu Sportowego, Rafał Boguski. Jest szansa, żeby Rafał swoją piękną sportową karierę zakończy tam gdzie ją rozpoczął, a więc w ŁKS-ie?
Utytułowany piłkarz Wisły Kraków i reprezentant Polski spotkał się wczoraj z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim i prezesem ŁKS-u 1926 Łomża Łukaszem Uściłowskim.
Jak zdradził nam prezes Uściłowski, z jego strony i prezydenta Chrzanowskiego padła propozycja powrotu do Łomży, czyli do składu biało-czerwonych.
- Propozycja została złożona. Rafał, po zakończonym kontrakcie w Wiśle, chciałby jeszcze pograć w innym klubie, ale pomysł powrotu do ŁKS-u bardzo mu się spodobał, i nie wykluczone, że tak właśnie się stanie - komentuje wczorajsze spotkanie Łukasz Uściłowski.
Reklama
Wychowanek ŁKS-u występuje w Wiśle Kraków od 2006 roku, z roczną przerwą na wypożyczenie do GKS-u Bełchatów. Przez ten czas wystąpił w 374 meczach, w których zdobył 64 bramki i zaliczył 48 asyst. W barwach “Białej Gwiazdy” piłkarz trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski.
W meczu polskiej reprezentacji z San Marino Boguski zdobył gola w 23. sekundzie meczu. Jest to najszybciej zdobyta bramka w historii polskiej reprezentacji.