Resort finansów opublikował wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin, powiatów i województw na 2022 r.
Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że pod względem dochodów - w powiecie łomżyńskim - najlepiej wypada gmina Łomża z kwotą 1 736,74 zł. Kolejne miejsce zajmuje gmina Nowogród (1 353,03). Natomiast trzecia na podium jest gmina Piątnica (1 308,50 zł). Najbiedniejsza w powiecie łomżyńskim jest gmina Przytuły (558,67) i to ona odnotowała najniższe wpływy z podatków.

Natomiast biorąc pod uwagę powiaty, w powiecie łomżyńskim na jednego mieszkańca przypada 150,25 zł. Najbogatszy jest powiat białostocki z wynikiem 263,33 zł, najbiedniejszy natomiast powiat moniecki - 120,38 zł.

Kiedy natomiast porównamy Łomżę z Białymstokiem czy Suwałkami okazuje się, że zajmujemy drugie miejsce z rezultatem w wysokości 282,45 zł (Białystok - 327,32 zł, Suwałki - 249,05).
Natomiast zestawiając ze sobą województwa, widzimy, że w Podlaskiem na jednego mieszkańca przypada 143,41 zł. Najwyższą kwotą może pochwalić się woj. mazowieckie - 665,19 zł. Natomiast najmniej pieniędzy statystycznie mają samorządy woj. warmińsko mazurskiego (142,31 zł).