Reklama

Rekordowa zbiórka krwi w łomżyńskiej parafii [FOTO]

24/03/2026 13:50

Ponad 2 tysiące litrów krwi – taki symboliczny próg udało się przekroczyć podczas kolejnej edycji akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”, która odbyła się w Centrum Katolickie im. Papieża Jana Pawła II. Wydarzenie po raz kolejny pokazało ogromne zaangażowanie mieszkańców i siłę wieloletniej, parafialnej inicjatywy.

- Miniona niedziela, 22 marca 2026 roku, przyniosła nam wszystkim wiele radości. W Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II przy kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży zorganizowano, już po raz dziewięćdziesiąty trzeci, akcję „Oddaj krew… z Chrystusem”. Tak jak się spodziewaliśmy, podczas tej edycji przekroczono 2.000 litrów krwi pozyskanej na przestrzeni minionych osiemnastu lat trwania humanitarnej inicjatywy zapoczątkowanej w 2008 roku - relacjonuje na swoich mediach społecznościowych parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. 

Około godziny 12:15 dokonała tego pani Barbara Kozikowska, która nie po raz pierwszy uczestniczyła w akcji. Dla zaakcentowania symbolicznego wydarzenia p. Barbara otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek książkowy ufundowany przez ks. proboszcza Andrzeja Godlewskiego. 

Reklama

- To wielki sukces wszystkich, którzy swą bezinteresowną postawą i chęcią niesienia pomocy bliźnim z pobudek chrześcijańskich, zasługują na słowa wdzięczności i szacunku. Dziękujemy wszystkim, którzy choćby raz ofiarowali krople krwi w ramach naszej parafialnej akcji. Dziękujemy organizatorom i współpracownikom. Podziękowania kierujemy do kapłanów zachęcających wiernych do uczestnictwa w tym szlachetnym dziele. Naszą wdzięczność przekazujemy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom publicznej służby krwi, którzy przez minione lata swoją pracą przyczynili się do wspólnego sukcesu. Za ogromną życzliwość i pomoc dziękujemy paniom pracującym na plebanii. Jesteśmy wdzięczni mediom publikującym informacje o naszych działaniach- piszą organizatorzy. 

Podczas trwania 93. edycji akcji do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II przybyło ponad 40 osób chcących podzielić się niezastąpionym lekiem ratującym zdrowie i życie, spośród których 38 pozostawiło łącznie ponad 17 litrów krwi. Podkreślenia wymaga, że 3 osoby po raz pierwszy uczestniczyły w  parafialnym wydarzeniu. Ogółem, w ramach wszystkich edycji „Oddaj krew… z Chrystusem” udało się pozyskać 2.004 litry krwi od niemal 650. dawców 

Reklama

- Kolejna edycja parafialnej akcji krwiodawczej zaplanowana została na niedzielę 14 czerwca. Będzie ona towarzyszyła festynowi rodzinnemu corocznie organizowanemu przez parafię Krzyża Świętego. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa zarówno w festynie jak i w akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”- zachęcają organizatorzy. 

Źródło: Parafia pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży Aktualizacja: 24/03/2026 14:07
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości