Reklama

Reprezentacja zagra dziś w Łomży z Litwą!

12/06/2017 07:10

Już dzisiaj będziemy świadkami historycznego wydarzenia w Łomży. Po raz pierwszy w naszym mieście zagra pierwsza, seniorska Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet. Nasze "Orlice" zmierzą się z Litwą i będzie to dziewiąty mecz pod wodzą selekcjonera Miłosza Stępińskiego, który prowadzi tę kadrę od roku.

W środę 7 czerwca minął dokładnie rok od objęcia przez trenera Miłosza Stępińskiego funkcji selekcjonera pierwszej Reprezentacji Polski kobiet. Ten okres to pasmo sukcesów, ciągły postęp i kolejne awanse w rankingu światowym. "Orlice" idą sladami swoich kolegów z kadry Adama Nawałki i na tej drodze są coraz bardziej pewne siebie. Właśnie w minioną środę rozegrały ósmy mecz pod wodzą obecnego selekcjonera i był to ósmy mecz bez porażki. Jak dotą było siedem zwycięstw i jeden remis, a bilans bramek 25:5 jest naprawdę imponujący!

Dzisiaj Drużyna Narodowa, od ponad tygodnia trenująca na zgrupowaniu w Łomży, rozegra kolejny mecz. Będzie to ostatni sprawdzian przed startem eliminacji do Mistrzostwa Świata, a rywalem - reprezentacja Litwy. Jak tłumaczył w ubiegłym tygodniu trener Stępiński, oba mecze kontrolen, z Ukrainą i Litwą, mają za zadanie przećwiczenie określonych wariantów gry przeciwko teoretycznie silniejszej i teoretycznie słabszej drużynie. W pierwszym przypadku Ukrainki miały "symulować" zespół Szwajcarii czyli faworyta eliminacji, z którym Polki zmierza się również na wyjeździe. Mecz z Litwą ma pomóc w przygotowaniu taktyki na Białoruś - drużyną niżej notowaną od biało-czerwonych, z którą nasze panie zagrają u siebie. w naszej grupie eliminacyjnej znalażły się ponadto Albania i Szkocja.

Reklama

Czy trener Stępiński i jego podopieczne potrzymają zwycięską passę w dzisiejszym spotkaniu. Jesteśmy przekonani, że nie ma innej możliwości. Dodać warto, że jest to passa podwójna: reprezentacja pod wodzą obecnego selekcjonera jeszcze nie przegrała oraz żadna reprezentacja z dotychczas goszczących w Łomży nie przegrała na naszym stadionie.

Aby pomóc naszym "Orlicom" w odniesieniu okazałego zwycięstwa, a przy tym uczestniczyć w ich radości, warto pojawić się na stadionie miejskim w Łomży. Wstęp na mecz jest bezpłatny, a bramy stadionu zostaną otwarte dla kibiców o godz. 16.00. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi natomiast punktualnie o 17.00. Transmisję z meczu przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka, a u nas, dzięki uprzejmości PZPN, będziecie mogli zobaczyć skrót tego spotkania z akcjami bramkowymi i najciekawszymi momentami meczu oraz zapis pomeczowej konferencji prasowej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości