Koło Łowieckie „Sokół” z Łomży udostępniło swoje plany polowań zbiorowych w tegorocznym sezonie. Pierwsze łowy odbędą się już na początku października, dlatego też uczulamy wszystkich spacerowiczów, aby zachowali szczególną ostrożność w okresie polowań i zwracali uwagę na znaki ostrzegawcze, które pojawiają się w lasach w naszym regionie. Najwcześniej polowania rozpoczną się w gminie Miastkowo.
Już za 2 tygodnie, 6 października rozpocznie się pierwsze polowanie zbiorowe zaplanowane przez łomżyńskie Koło Łowieckie „Sokół”. Polowanie odbędzie się w gminie Miastkowo, a dokładnie na terenie całego obwodu nr 192 z naciskiem na miejsca wymienione przez myśliwych, czyli takie jak: Tarnowo Olszyny i Tarnowo las. Warto zaznaczyć, iż wszystkie polowania odbywać będą się w godzinach 8:00-16:00.
Pozostałe polowania na terenie gminy Miastkowo odbędą się w dniach: 11 listopada, 8 grudnia, 29 grudnia, 5 stycznia i 9 lutego. Z podanymi terminami przeplatać będą się również inne polowania łomżyńskiego Koła Łowieckiego „Sokół”, które będą odbywały się na terenie gminy Piątnica, leżącej w obwodzie nr 155. Łowy na tym terenie będą szczególnie wzmożone w miejscach takich jak: Kupnina Olszyna, Kupiski-Mątwica, Kupnina las, Szablak las oraz Łomża-Kupiski-Mątwica. Pierwsze polowanie w gminie Piątnica odbędzie się 13 października, natomiast kolejne będą miały miejsce w dniach: 3 listopada, 17 listopada, 22 grudnia, 1 stycznia, 6 stycznia, 19 stycznia, 26 stycznia oraz 23 lutego.
Myśliwi podczas wszystkich polowań zbiorowych będą łowić zwierzynę grubą, drobną oraz drapieżniki, stosując się do kalendarza polowań, który wyznacza terminy połowów danych gatunków.