W najbliższą niedzielę 8 listopada 2015 roku rozgrywki wznawia Miejska Liga Koszykówki, organizowana od początku jej istnienia przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Będzie to już VI sezon amatorskiego basketu w naszym mieście.
W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 7 zespołów, w większości tych samych, które od lat uczestniczą w rozgrywkach. Nie mniej jednak składy tych drużyn znacznie się pozmieniały co stanowić może nie lada zagadkę jak sobie poradzą w nadchodzącym sezonie. Po raz pierwszy w lidze udział weźmie drużyna z Zambrowa „Żubry Zambrów". Skład ligi uzupełniają: +_40, Basketoholics Łomża, Met-Plast Kolor Ostrołęka, Old Skulls, Wojownicy Janczewo i XYZ.
Rozgrywki odbywać się będą cyklicznie w każdą niedzielę od listopada do kwietnia systemem "każdy z każdym". Następnie rozegrane zostaną III rundy fazy play off, po której poznamy nowego mistrza MLK. Spotkania pierwszej kolejki już w najbliższą niedzielę 8 listopada, od godziny 16.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 10 przy ul. Niemcewicza 17 w Łomży.
Tytułu mistrza Miejskiej Ligi Koszykówki bronić będzie zespół XYZ. Więcej informacji na stronie mlklomza.ligspace.pl. Organizatorzy zapraszają do oglądania i kibicowania wszystkim drużynom.