Reklama

Rzeki pod obserwacją straży i samorządów. Największe obawy budzi Pisa [FOTO]

21/01/2026 10:09

Piętrzenie się lodu powoduje wzrost poziomu rzek w regionie. Kilka dni temu Pisa przekroczyła stan ostrzegawczy w miejscowości Ptaki. Sytuację na bieżąco monitorują służby i samorządowcy.

Od kilku dni wzrasta poziom rzek w naszym regionie. Jest to spowodowane zamarzaniem wody, która powoduje spiętrzenia. W ostatnim czasie strażacy wraz z samorządowcami na bieżąco monitorują poziomy rzek.

Wśród tych, które budziły największe obawy była Pisa, która kilka dni temu w miejscowości Ptaki przekroczyła poziom ostrzegawczy osiągając 223 cm. Do poziomu alarmowego  brakowało tylko 17 cm. Obecnie wynosi on 207 centymetrów,  czyli 3 cm poniżej poziomu ostrzegawczego.

W Dobrym Lesie 18 stycznia poziom wody osiągnął 247 cm niemal dochodząc do poziomu ostrzegawczego. Teraz wodowskaz wskazuje 221 cm.

Reklama

- Poziom wody wykazuje tendencję spadkową, jednak na powierzchni rozlewów nadal utrzymuje się pokrywa lodowa- uspokajają strażacy. 

Lepiej wygląda sytuacja na Narwi. Na stacji Piątnica-Łomża zanotowano dzisiaj 156 centymetrów, ponad 3 metry poniżej stanu ostrzegawczego. Podobnie wygląda sytuacja na sąsiednich pomiarach w Nowogrodzie i Wiźnie. Tam wodowskazy pokazują odpowiednio 242 i 270 centymetrów.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/01/2026 10:15
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości