Reklama

Setki tysięcy dla łomżyńskiego szpitala od OSM Piątnica

06/04/2020 18:02

Łącznie 720 tysięcy złotych przeznaczyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy na zakup sprzętu przez szpitale w Łomży i Ostrołęce. Pieniądze pozwolą łomżyńskiemu "zakaźniakowi" wposażyć się w m.in. urządzenie do automatycznego uciskania klatki piersiowej, defibrylator i kardiomonitor.

Początkowo jeden z pracowników Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wystosował apel o sfinansowanie automatycznego urządzenia do prowadzenia masażu klatki piersiowej, wartego 60 tysięcy złotych. Miał on trafić bezpośrednio na OIOM, oddział szczególnie narażony na przypadki nagłego zatrzymania krążenia, gdzie obecnie pracę personelu dodatkowo komplikują zabezpieczenia w postaci kombinezonów i masek ochronnych. Lokalny gigant mleczarski nie przeszedł obok sytuacji w lokalnych szpitalach obojętnie, o czym poinformował nas wdzięczny personel łomżyńskiego "zakaźniaka". 

Na zakup sprzętu przez szpitale w Łomży i Ostrołęce OSM Piątnica przeznaczyła łącznie 720 tysięcy złotych, z czego połowa zasiliła budżet przekształconej w jednoimienny szpital zakaźny łomżyńskiej placówki. Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu Szpital Wojewódzki w Łomży ma zyskać: rozszerzoną wersję urządzenia do automatycznego uciskania klatki piersiowej wraz z funkcją defibrylatora (koszt 100 tys. zł), kardiomonitor, defibrylator, 2 łóżka przystosowane do intensywnej opieki medycznej i 4 tablety z czytnikami kodów.

Reklama

Spółdzielnia przekazuje również nabiał dla personelu łomżyńskiego szpitala oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, łącznie z zespołami w Grajewie, Kolnie, Nowogrodzie, Zambrowie, Ciechanowcu, Stawiskach i Wysokiem Mazowieckiem.

Sprzęt dla intensywnej terapii będzie teraz sukcesywnie dostarczany. Pierwsze urządzenia powinny pojawić się w Łomży jeszcze w tym tygodniu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości