Reklama

Śmiertelność w Łomży wzrosła o 75%

23/11/2020 09:46

W październiku 2020 roku zmarło w Łomży 91 osób - o 75% więcej niż rok wcześniej.

Alarmujące statystyki Ministerstwa Cyfryzacji opublikował serwis konkret24.tvn24.pl. Wynika z nich, że w październiku tego roku zmarły w Polsce 49 132 osoby. To aż o 43,8 proc. więcej niż w październiku roku ubiegłego.  

W województwie podlaskim w ubiegłym miesiącu zmarło 1478 osób - o 49 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród dziesięciu podlaskich powiatów, w których procentowe wzrosty zgonów były najwyższe, znalazła się też Łomża:

  • powiat bielski - 104 zgony (2019 - 51) - wzrost: 104%
  • powiat siemiatycki - 55 zgonów (2019 - 28) - wzrost: 96%
  • powiat suwalski - 24 zgony (2019 - 13) - wzrost: 85%
  • powiat zambrowski - 38 zgonów (2019 - 21) - wzrost: 81%
  • Miasto Łomża - 91 zgonów (2019 - 52) - wzrost: 75%
  • powiat białostocki - 125 zgonów (2019 - 75) - wzrost: 67%
  • powiat hajnowski - 104 zgony (2019 - 63) - wzrost: 65%
  • powiat łomżyński - 36 zgonów (2019 - 22) - wzrost: 64%
  • powiat augustowski - 65 zgonów (2019 - 42) - wzrost: 55%
  • miasto Białystok - 445 zgonów (2019 - 302) - wzrost: 47%

Z analizy Konkret24 dotyczącej danych z października 2020 i 2019 roku wynika, że tylko w 22 powiatach nie przybyło zgonów rok do roku: w 20 było ich mniej, w dwóch tyle samo co w październiku 2019. Najwyższy procentowy wzrost zgonów w Polsce odnotowano w powiecie bieruńsko-lędzińskim (woj. śląskie) - 373%.

Reklama

Wzrost śmiertelności najpewniej jest skutkiem pandemii. Powodem jest jednak nie tylko chorowanie na COVID-19, ale także wstrzymanie leczenia innych chorób.

Więcej danych: Największy wzrost śmiertelności w październiku - w powiatach podkarpackich. Liczbowo ucierpiały najbardziej duże miasta

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości