Marcin Sokołowski ustanowił w miniony weekend nowy rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc i wywalczył złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Łomżyński siłacz zwyciężył również w drugiej konkurencji - martwym ciągu, tym samym zdobył podwójny tytuł mistrza Polski.
W miniony weekend w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz Grand Prix Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Udział w zmaganiach wzięli zawodnicy reprezentujący Łomżyńskie Stowarzyszenie Sportów Siłowych.
Marcin Sokołowski w kat 18-19 l (kat.wag. 125 kg) pobił Rekord Świata w wyciskaniu sztangi leżąc zdobywając I miejsce w tym boju. Uzyskał również I miejsce w martwym ciągu Międzynarodowych Mistrzostw Polski.
Zbigniew Wawrzyniak kat wiekowa 40-44 l, wywalczył I miejsce MMP w wyciskaniu sztangi leżąc oraz I miejsce Grand Prix Polski w wyciskaniu sztangi leżąc a także również I miejsce w martwym ciągu MMP, kat wagowa 90 kg.
Mateusz Kacperski w kategorii wiekowej 18-19 lat, kat wagowa 110 kg zajął II miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc Międzynarodowych Mistrzostw Polski, II miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc Grand Prix Polski oraz II miejsce w martwym ciągu MMP.
Waldemar Grzanko po zaciętym boju uplasował się na IV miejscu w wyciskaniu sztangi leżąc Międzynarodowych Mistrzostw Polski (kat 40-44 waga 125 kg )