Mieszkańcy Łomży oraz powiatu łomżyńskiego zyskali łatwiejszy dostęp do reaktywowanych połączeń kolejowych do Białegostoku i Ostrołęki dzięki nowej linii autobusowej. Zgodnie z przedwyborczą obietnicą byłego już wicemarszałka Marka Olbrysia spółka PKS Nova wprowadziła kursy na trasie Łomża - Śniadowo, co ma na celu ułatwienie dojazdu na stację kolejową.
Autobusy odjeżdżają z Łomży o godzinach 9:05, 10:00 i 17:50, natomiast z powrotem ze Śniadowa o 9:45, 10:40 i 18:30. Rozkład jazdy zaprojektowano tak, aby pasażerowie mogli wygodnie korzystać z rannych i popołudniowych połączeń kolejowych.
Była to przedwyborcza obietnica, byłego już wicemarszałka Marka Olbrysia, którą udało się zrealizować po wyborach. Linia autobusowa działa od 7 maja (wtorek), notabene w dzień kiedy przestał on być wicemarszałkiem, a PiS straciło władzę w sejmiku województwa podlaskiego.