Reklama

Sportowych emocji ciąg dalszy. Na łomżyńskim stadionie trwa Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej [VIDEO I FOTO]

10/09/2023 11:42

W ten weekend na Stadionie Miejskim w Łomży, aż 12 zespołów z rocznika 2013 rozegra łącznie 60 spotkań w formule każdy z każdym, w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Łomży zgromadził młodych zawodników z rocznika 2013 z takich miast, jak: Płock, Gdańsk, Sokołów Podlaski, Ostrołęka czy Wrocław. Dziś o godzinie 10:00 rozpoczęły się rozgrywki między zgromadzonymi klubami, które niewątpliwie są kolejnym emocjonującym wydarzeniem w naszym mieście. 

- Cieszy się niezmiernie z tego, że nasze miasto jest miastem, które stawia na sport. Cieszymy się z sukcesów Łomżyńskiego Klubu Sportowego, ale dumni jesteśmy też z tego, że w naszym mieście odbywają się takie wydarzenia, jak chociażby wczorajszy mecz Polska - Portugalia do lat 20. Kto był wczoraj na stadionie to na pewno widział tę dobrą atmosferę, piękną grę naszych zawodników i możemy być na pewno bardzo zadowoleni z tego, że takie wydarzenia nie omijają Łomżę  - mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski. 

Reklama

Zawodnicy z rocznika 2013 mieli idealną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku  piłkarskim, a także możliwość zintegrowania się z rówieśnikami, którzy specjalnie do Łomży przyjechali z różnych miast. 

- Turniej podzielony jest na dwie grupy i rozgrywa się zasadą "każdy z każdym" w grupie, potem trzy drużyny wychodzą do grupy finałowej i trzy wychodzą do grupy przegranej. Potem jest klasyfikacja, wszystkie drużyny dostają nagrody, puchary. W dzisiejszym turnieju wezmą udział takie drużyny, jak: Wisła Płock, Gdania Gdańsk, Legionowa Legionowo, APN Ostrołęka, Podlasie Sokołów Podlaski i wszystkie drużyny z naszego miasta - relacjonuje dyrektor MOSiR w Łomży, Andrzej Modzelewski. 

Reklama

Udział w wydarzeniu wziął również podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - Michał Wiśniewski, który podkreślił istotną rolę tego typu wydarzeń, w których mogą wziąć udział dzieci. 

- Większość młodzieży, takich młodych osób siedzi za komputerem, a widać, że tym chłopcom bardzo się chce. Widać, że już nie mogą się doczekać, kiedy rozpoczną rywalizację, kiedy rozpoczną mecz - czego im wszystkim życzę, bo widać tak jak chwilkę z nimi rozmawiałem w szatni, że większość chce zostać piłkarzami takiej klasy Lewandowskiego. Bardzo mocno trzymam za nich kciuki. Jeśli jednak zdecydują, że kariera piłkarska nie jest dla nich, to zachęcam wszystkich do wstępowania do wojska polskiego - mówi podsekretarz MON.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości