Do zderzenia skody i opla doszło na skrzyżowaniu ulic Księżnej Anny i Rycerskiej.
Ze zdjęć wynika, że to osoba kierująca skodą najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu osobie kierującej oplem. Niestety, na środku skrzyżowania doszło do zderzenia obu pojazdów.
Policja przekazuje, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, czyli nikomu nie stało się nic poważnego. Sprawca został ukarany mandatem.
Dodajmy, że warunki pogodowe nie są dziś korzystne dla kierowców.
- W regionie występują opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Ze względu na lokalne warunki z ujemną temperaturą przy gruncie, opady przejściowo mogą marznąć, powodując śliskość. Sytuacja jest krótkotrwała, gdyż temperatura według prognoz w najbliższych godzinach nieco wzrośnie - informuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo.