Reklama

Srebro Młodzików na turnieju w Zambrowie

19/01/2015 09:07

Drużyna młodzików Młodzieżowego ŁKS-u, prowadzona przez trenera Marcina Chojnowskiego, w sobotę 17 stycznia w Zambrowie wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2002 i młodszych o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów. Łomżyński zespół zajął w tym turnieju drugie miejsce!

W sobotę 17 stycznia w Zambrowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2002 i młodsi o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów.

Do turniejowej rywalizacji przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy.

Grupa A:
Młodzieżowy ŁKS Łomża
MOSiR Bielsk Podlaski
Orzeł Bobola Siemiatycze
Olimpia Zambrów

Grupa B:

BSP Jagiellonia Białystok
Warmia Grajewo
Korona Ostrołęka
AP Talent Białystok

Łomżyński zespół prowadzony przez trenera Marcina Chojnowskiego nie najlepiej rozpoczął turniejowe zmagania przegrywając 0:1 z gospodarzem Olimpią Zambrów. W drugim meczu Młodzieżowy ŁKS pokonał MOSiR Bielsk Podlaski 1:0 po trafieniu Patryka Pawlusa.

Reklama

- Przez całe spotkanie nasi zawodnicy kontrolowali grę i tylko dzięki dobrej postawie bramkarza z Bielska rywale nie stracili więcej bramek. By zająć miejsce premiowane awansem do półfinałów potrzebowaliśmy zwycięstwa nad Orłem Bobola Siemiatycze, który dotychczas wygrał swoje mecze i z kompletem 6 punktów prowadził w grupie A. Nasi chłopcy nie zawiedli i roznieśli rywali 4:0 (dwie bramki Filipa Lemańskiego, jedna Patryka Pawlusa i jedna Cezarego Bronakowskiego – naszego bramkarza). Dzięki tej wygranej awansowaliśmy do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie A - relacjonuje trener Marcin Chojnowski.

W półfinale młodzi ełkaesiacy zmierzyli się z zespołem AP Talent Białystok, który w zmaganiach grupowych zajął drugie miejsce, doznając porażki z Koroną Ostrołęka 0:2 i pokonując Jagiellonię Białystok 3:2 oraz Warmię Grajewo 2:0. Po końcowej syrenie tego bardzo wyrównanego pojedynku na tablicy wyników widniał rezultat 0:0 i o awansie do finału zadecydowały dopiero rzuty karne. Potrzebne było aż siedem kolejek by wyłonić zwycięzcę tego półfinału, w którym lepsi okazali się piłkarze Młodzieżowego ŁKS-u, pokonując swoich przeciwników 3:2. Pewnymi egzekutorami okazali się Patryk Pawlus, Łukasz Korzeniecki i Filip Lemański.

Reklama

- Na szczególne słowa uznania zasłużył jednak nasz bramkarz Cezary Bronakowski, który obronił aż 5 z 7 strzałów piłkarzy z Białegostoku - podkreśla opiekun biało-czerwonych.

- W finale zmierzyliśmy się z Koroną Ostrołęka, która pewnie wygrała grupę B. Niestety nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć recepty na rywali i przegrali ten mecz 0:3 zajmując drugie miejsce w turnieju - dodaje trener.

Końcowa tabela:
1. Korona Ostrołęka
2. Młodzieżowy ŁKS Łomża
3. AP Talent Białystok
4. Orzeł Bobola Siemiatycze
5. BSP Jagiellonia Białystok
6. Olimpia Zambrów
7. MOSiR Bielsk Podlaski
8. Warmia Grajewo

Reklama

W turnieju wystąpiło aż pięć z ośmiu drużyn naszego województwa, które awansowały do Grupy Mistrzowskiej Młodzika w rozgrywkach ligowych Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy Młodzieżowego ŁKS-u pokazali, iż na wiosnę powinni liczyć się w walce o medale.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama