XVIII Zawody Sportowo-Pożarnicze PSP województwa podlaskiego zgromadziły wczoraj na starcie ponad 120 strażaków z terenu całego województwa. Mistrzostwa województwa rozegrane zostały na obiektach Komendy Miejskiej PSP w Łomży.
Strażacy rywalizowali indywidualnie w dwóch konkurencjach, a na koniec wszystkie punkty były podliczane do klasyfikacji drużynowej. Konkurencje indywidualne to bieg na 100 metrów z przeszkodami i wspinanie z użyciem drabiny hakowej.
W klasyfikacji generalne najlepsza okazała się KM PSP w Białymstoku przed KM PSP w Suwałkach i KP PSP w Hajnówce. Drużyna strażaków z KM PSP w Łomży zajęła 7. miejsce. W zawodach uczestniczyło 14 drużyn.