Drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce wywalczył Bartosz Osewski, student Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Utalentowany sportowiec na co dzień studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne.
- Przychodzi mu to z łatwością, ponieważ jest zdyscyplinowany, wysportowany i skupiony na dążeniu do celu. Co pokazał również na ostatnich zawodach w których wziął udział - chwali studenta dr Andrzej Borusiewicz Prorektor ds. dydaktyki.
W dniach 16-17 maja na stadionie łódzkiego AZS rozegrane zostały Mistrzostwa Polski AZS w lekkiej atletyce. Bartek w rzucie oszczepem zajął w nich drugie miejsce. Zdobyty srebrny medal trafił do obszernej kolekcji trofeów sportowca. Bartek już wcześniej został medalistą młodzieżowych mistrzostw Polski (Bydgoszcz 2013 – srebro; Radom 2012 – brąz) oraz mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego. Jego rekord życiowy: 83,89 (13 maja 2012, Łódź) jest jednocześnie rekordem Polski w kategorii młodzieżowców (zawodników do lat 23) oraz siódmym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.
13 maja 2012 zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski AZS w Łodzi i poprawiając swój rekord życiowy o ponad 11 metrów uzyskał minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na igrzyska olimpijskie w Londynie oraz mistrzostwa Europy w Helsinkach. Podczas mistrzostw w Helsinkach oraz igrzysk w Londynie nie zdołał jednak awansować do finału.
Teraz zawodnik przygotowuje się do kolejnych ważnych zmagań. Pod koniec czerwca będziemy mogli trzymać za niego kciuki podczas Mistrzostw Świata w Pekinie, a 17 lipca podczas Uniwersjady.