Reklama

Stulecie ŁKS-u Łomża. Zaprezentowano program jubileuszu [FOTO i VIDEO]

09/02/2026 16:10

Konkursy, zawody i przede wszystkim gala jubieleuszowa. ŁKS Łomża hucznie planuje świętować stulecie istnienia klubu.

W siedzibie ŁKS-u Łomża odbyła się dziś konferencja poświęcona zbliżającym się obchodom 100-lecia łomżyńskiego klubu. O zbliżających się uroczystościach opowiedzieli prezes klubu Tomasz Bałdyga i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jubileuszowy rok to wyjątkowa chwila nie tylko dla piłkarzy, działaczy i fanów, ale i dla wszystkich mieszkańców miasta, ponieważ ŁKS stanowi ważny element historii Łomży.

- Mamy zaszczyt bycia strażnikiem przeszłości, historii i przyszłości zarazem. Celem obchodów jest przede wszystkim uczczenie historii klubu oraz promowanie miasta Łomża i pokazywanie, że takie wartości jest dla nas bardzo ważne- powiedział Tomasz Bałdyga.

Reklama

Wśród innych celów przyświecających klubowi w tym wyjątkowym roku prezes wskazał awans do drugiej ligi.

Wśród zaplanowanych na stulecie klubu wydarzeń jest między innymi prezentacja drużyny, konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, zawody sportowe i gala jubileuszowa, która odbędzie się 17 kwietnia.

- Planujemy to jako główne wydarzenie. Zaprosimy byłych zawodników, trenerów. Będzie też sporo oficjeli. Chcielibyśmy aby byli przedstawiciele władz państwowych- zapowiada prezes Bałdyga.

Obchody są organizowane pod patronatem miasta przy współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, które jest partnerem obchodów.

Reklama

- Ten program jest bardzo ciekawy i życzę sobie jak i tez wszystkim kibicom żeby był on w stu procentach zrealizowany.  Chcemy jako miasto aktywnie uczestniczyć w obchodach- mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Zapowiedział on powstanie specjalnego przystanku tematycznego, który będzie poświęcony łomżyńskiemu zespołowi.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/02/2026 16:12
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości