Reklama

Świetny początek rozgrywek szczypiornistek GUKS-u Dwójka [FOTO]

20/03/2016 09:32

Znakomicie rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej dla łomżyńskich szczypiornistek z GUKS-u "Dwójka" Łomża. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały pokonały w Hali im. Olimpijczyków Polskich zespół UKS Drwęca-Nowar Lubicz 31:25 i umocniły się na prowadzeniu w tabeli grupy pomorskiej II ligi.

Sobotnie zwycięstwo było już piątym z rzędu triumfem, jaki łomżyńskie pikarki ręczne odniosły w tym sezonie. Był to też piąty mecz, a to z kolei oznacza, że drużyna prowadzona przez trenera Stanisława Niedbałę może się poszczycić kompletem zwycięstw, co oczywiści daje jej pozycję lidera rozgrywek.

Pierwsza połowa przebiegła całkowicie pod dyktando łomżanek, które już na początku meczu odskoczyły na pięć bramek i z taką różnicą zawodniczki zeszły na przerwę (15:10).

Wydawało się, że piłkarki "Dwójki" są w stanie wygrać ten mecz bez większych problemów i to wysoko. Nie pierwszy raz jednak okazało się, że spot jest trudno przewidywalną dziedziną i coś, co miało miejsce jeszcze chwilę wcześniej, w ciągu kilku minut potrafi zupełnie się odwrócić.

Reklama

Łomżanki fatalnie rozpoczęły drugą część spotkania. Zaczęło się od dwuminutowego wykluczenia Amandy Szymborskiej w 32. minucie. W ciągu tych dwóch minut gry w przewadze zespół z Lubicza niemal odrobił straty rzucając aż cztery gole i nie tracąc żadnego. Później nie było o wiele lepiej i po kilku minutach drugiej połowy stan meczu wynosił 17:17!

Wtedy to doświadczony łomżyński szkoleniowiec wziął czas, by szybko poustawiać w głowach zawodniczek to, co trzeba, by wróciły do poprzedniej gry. Operacja się powiodła i dziewczęta wróciły na boisko jakby odmienione. Znów zaczęły skutecznie atakować i bardzo dobrze bronić oraz rzucać kolejne bramki. W sumie rzuciły ich nawet o jedną więcej niż w pierwszej połowie i cały mecz skończył się wynikiem 31:25.

Reklama

GUKS "Dwójka" Łomża – UKS Drwęca-Nowar Lubicz 31:25 (15:10)

GUKS "Dwójka": Bałdowska, Zadroga - Amanda Szymborska (13), Aleksandra Szymborska (7), Jabłońska (4), Matysek (4), Konert (2), Dąbkowska (1), Rutkowska, Piaskowska, Bednarska, Lenda, Zawadzka.

UKS Drwęca-Nowar: Kinga Kowalska, Czyszek – Natalia Kowalska (13), Pęcherska (7), Jędrasik (2), Wawrzyniak (1), Zakrzewska (1), Szpejenkowska (1), Sulecka, Albertin, Guttmann.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości