Projekt pod nazwą "Legia Soccer School" wystartował dziś w Łomży. Na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 10 odbyły się pierwsze zajęcia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Zajęcia poprzedziło oficjalne otwarcie szkółki Legii w naszym mieście, jednej z 80 takich ośrodków w Polsce.
Idea "Soccer Schools" zrodziła się trzy lata temu. Projekt rozwinął się w błyskawicznym tempie. Uczestniczy w nim już blisko 80 ośrodków w kraju. Do tego grona dołącza gród nad Narwią.
- Pomysł, aby wdrożyć go w Łomży chodził mi po głowie już od dłuższego czasu – mówi Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia, który jest rodowitym łomżyniakiem.
Pomysł Przemka udało się zrealizować i dziś, punktualnie o 13.00 szkółka Legii w Łomży została otwarta.
Projektem objęte są dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najważniejsza jest zabawa, która ma zachęcić najmłodszych do dalszych treningów.
- Organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Wszystkie zadania motywowane są jakąś bajką czy baśnią. Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczy Chojnowski.
Co daje uczestnictwo w "Piłkarskim przedszkolu"?
- Jest to na pewno kształtowanie młodych osób. Uczestnicy poznają podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła. Nabywają cech, które przydadzą się w dalszym uprawianiu sportu, ale także i w codziennym życiu – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, manager projektu "Legia Soccer Schools".
Pierwszym zajęciom w łomżyńskiej szkółce, prowadzonym przez miejscowych trenerów przeszkolonych w Legii, przyglądał się pilnie koordynator szkolenia grup przedszkolnych. Według zapowiedzi, po zajęciach trenerzy dostaną dodatkowe wskazówki jeśli będzie trzeba coś skorygować tak, aby zajęcia w Łomży prowadzone były w identyczny sposób co we wszystkich innych ośrodkach. Ma to zapewnić jednakowy poziom szkolenia bez względu na lokalizację szkółki.