To kolejna dobra wiadomość dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Placówka wzbogaciła się o nowoczesny ambulans marki Mercedes-Benz Sprinter. Auto wyprodukowane zostało w 2025 r., jest w pełni wyposażone i przygotowane do wykorzystania w trakcie podejmowania działań ratunkowych.
Nowa karetka, o wartości 851 465,76 zł brutto, została oficjalnie odebrana i wkrótce rozpocznie pracę, wspierając zespoły ratownictwa medycznego w szybkim i bezpiecznym transporcie pacjentów.
Zakup został zrealizowany i sfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach przedsięwzięcia „Rozwój infrastruktury diagnostyki i leczenia onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży”. Projekt realizowany jest w ramach Komponentu D - „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycja D1.1.1 – „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”.
Nowy ambulans to kolejny krok w stronę modernizacji i rozwoju infrastruktury medycznej łomżyńskiego szpitala, który systematycznie inwestuje w poprawę jakości leczenia i dostępności usług dla mieszkańców regionu.