W Łomży odbywa się 9. edycja Seniorady, cyklicznego wydarzenia dedykowanego seniorom, które co roku przyciąga liczne grono uczestników. Impreza ta, organizowana z okazji Łomżyńskiego Dnia Seniora, z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność, a tegoroczna frekwencja ponownie potwierdziła jej ogromne powodzenie.
Punktualnie o godzinie 13:00 rozpoczęto kolejną edycję Seniorady, której sceniczne występy były pełne tanecznych i wokalnych prezentacji różnych grup artystycznych. Wśród wykonawców znalazły się takie zespoły, jak Maryna z Klubu Seniora w Łomży, Dzienny Dom Senior+ w Łomży, Piątniczanie z Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy, Kolneńskie Dziewczyny z Plusem z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Cyganeria z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej oraz Seniorita z Klubu Seniora w Grajewie. Wyjątkowy występ zaprezentowali także Michał i Dominik Sawiccy, którzy swoją muzyką porwali publiczność do wspólnej zabawy.
- Seniorzy bardzo chętnie przychodzą na tę imprezę i już na długo przed ujawnieniem konkretnego terminu pytają o to kiedy będzie miało miejsce wydarzenie i co będzie się na nim działo - mówiła radna rady seniorów Grażyna Czajkowska.
Na Senioradzie nie zabrakło również gości z innych miast. Jedna z uczestniczek, mieszkanka Warszawy, która odwiedziła Łomżę po raz pierwszy, z entuzjazmem wyraziła swoje wrażenia
- Dostałam zaproszenie na Senioradę od znajomych i postanowiłam przyjechać, czego nie żałuje. Piękne jest to miasto i święto, które dziś obchodzicie. Łomża kojarzy mi się z takim miłym miasteczkiem z dzieciństwa, a ludzie tutaj wydają się naprawdę serdeczni - mówi z uśmiechem Krystyna Jóźwiak.
Poza występami artystycznymi, Seniorada oferowała wiele dodatkowych atrakcji. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w nowości – innowacyjnym tańcu w kręgu, zorganizowanym przez Stowarzyszenie M ma Moc i ELITE Strefa Kobiet. Wydarzenie obfitowało także w możliwości skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad dietetycznych oraz prezentacji sprzętu medycznego. Na zakończenie, seniorzy mogli spróbować smakołyków przygotowanych przez lokalnych gastronomów.
Tegoroczna Seniorada udowodniła, że wspólne świętowanie, łączące tradycję z nowoczesnymi atrakcjami, jest niezwykle ważne dla lokalnej społeczności i seniorów.