Reklama

TO JEST TEMAT: Dyrektor Elżbieta Olejniczak: Ludzie nauczyli się żyć z “plusów” #6 [VIDEO]

27/04/2023 11:57

Z dyrektorką Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbietą Teresą Olejniczak nasza dziennikarka Magdalena Bochenek rozmawia o rynku pracy, dofinansowaniach dla przedsiębiorców, zwolnieniach w PUP-ie, patologiach socjalnych “plusów”.

- Jeżeli przychodzi młoda kobieta i mi mówił, że ona nie podejmie pracy, bo w wieku 36 lat ma emeryturę matczyną, bo ma czwórkę dzieci, ma 500 plus na każde z nich ma dodatek 300 plus na rozpoczęcie roku, ma dodatek do czynszu, ma obiady w szkole i inne różne wsparcia celowe, okresowe, alimenty z funduszu alimentacyjnego, chociaż jest z partnerem w związku. Partner też nie pracuje, więc jak obliczyła i podsumowała i powiedziała “proszę Pani ja mam 6000 miesięcznie więc ja nie pójdę za najniższą” - mówi w programie "To jest temat" dyrektor Olejniczak. 

Co wtedy tak naprawdę może zrobić pracownik Urzędu Pracy?

Reklama

Nie przegapcie odcinka "To jest temat" o godzinie 12:00 na antenie portalu mylomza.pl.

Kontakt z redaktorką Magdaleną Bochenek -  tojesttemat@mylomza.pl

Zapraszamy do oglądania i komentowania!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości