Magda Bochenek w dzisiejszym programie "TO JEST TEMAT" rozmawia z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży ks. kan. dr. Robertem Bączkiem.
Niedawno zakończył się nabór kandydatów do seminariów diecezjalnych i wyniki nie napawają optymizmem. Dramatyczny spadek liczby chętnych do kapłaństwa staje się coraz bardziej zauważalny. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba kleryków w seminariach diecezjalnych i zakonnych w Polsce zmniejszyła się o tysiąc, z ponad 3 tys. do niespełna 2 tys. W Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży w tym roku akademickim zacznie swoją formację tylko 4 kleryków.
Bardzo szczerze o kryzysie wiary, powołań, o odchodzeniu z kapłaństwa rozmawiamy dziś z rektorem WSD w Łomży ks. kan. dr. Robertem Bączkiem.
TO JEST TEMAT: Zapraszamy na całość rozmowy Magdaleny Bochenek.