Awans na stulecie – to hasło przyświeca piłkarzom ŁKS-u, którzy w obecności kibiców zaprezentowali się przed rundą wiosenną. Podczas uroczystej prezentacji w Hali Kultury nie brakowało optymizmu i wiary w realizację ambitnego celu.
W Hali Kultury w Łomży wczoraj odbyła się prezentacja kadry ŁKS-u na zbliżającą się rundę wiosenną. Było to wyjątkowe spotkanie dla fanów, którzy z bliska mogli zobaczyć i poznać zawodników, którzy w najbliższym czasie będą rywalizować o awans do II Ligi. Prezentacja została przygotowana w specjalnej scenerii podkreślającej obchodzone w tym roku stulecie klubu. I właśnie na okrągły jubileusz celem zespołu jest promocja do wyższej klasy rozgrywkowej.
- Nasza drużyna jest sportowo najmocniejsza w lidze. Na pewno liczymy na dobre efekty. Cele postawiliśmy na początku sezonu i to się nie zmienia. Jesteśmy pełni optymizmu. Drużyna cały czas rośnie i mamy dobre miejsce wyjściowe aby zrealizować nasze zadania- powiedział prezes ŁKS-u Tomasz Bałdyga.
Reklama
Sami zawodnicy w rozmowach też nie ukrywali, że liczą na awans i są gotowi o niego zawalczyć na boisku.
- Jesteśmy faworytem i to też czujemy od środka. Ta energia jest pozytywna. Myślę, że tu nikt nie bierze pod uwagę jakichś innych okoliczności niż awans - wskazał kapitan zespołu Adrian Olszewski.
Za piłkarzami trudny okres przygotowawczy, który trochę pokrzyżowała pogoda. Zdarzyło się również kilka kontuzji i chorób, ale mimo to optymizmu nie traci trener Marcin Sasal.
- Myślę, że zrobiliśmy tyle, żeby w tej rundzie rewanżowej powalczyć o awans- mówił trener podczas prezentacji.
Reklama
ŁKS podczas przerwy zimowej wzmocnił swoją kadrę kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którzy mają podnieść poziom zespołu. Wśród nowych zawodników jest między innymi Tymoteusz Klupś, który ma za sobą przeszłość w Ekstraklasie.
- Grał już w najwyższej klasie rozgrywkowej więc można liczyć na jego doświadczenie. Doszedł Marcin Stromecki, który ma ponad 300 spotkań na poziomie I Ligi i stary-nowy zawodnik Hubert Mich, który był już wcześniej w Łomży i wrócił aby wzmocnić linię defensywną- przedstawił nowych piłkarzy trener Sasal.
Reklama
Trener wskazał też że ważnym czynnikiem będzie wsparcie kibiców, którzy licznie przychodząc i dopingując mogą bardzo pomóc zawodnikom na murawie. Klub może również liczyć na wsparcie miasta.
- Miasto Łomża konsekwentnie wspiera finansowo i infrastrukturalnie ŁKS. Wiemy, że już ponad 3 lata temu aktualny zarząd stworzył hasło „II Liga na stulecie”. Niektórzy na początku wątpili, nie każdy w to wierzył ale z roku na rok klub udowadnia, że konsekwentnie dąży do tego upragnionego celu- powiedział zastępca prezydenta Piotr Serdyński.
Reklama
Piłkarze ŁKS Łomża już 28 lutego rozpoczną rundę wiosenną. Przed nimi 15 kolejek, które zadecydują, czy ambitny cel na stulecie zostanie zrealizowany.