Ogromny sukces młodych koszykarek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży! Reprezentantki naszego miasta wywalczyły złoty medal finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci i zapewniły sobie awans do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Gdyni.
Jedną z największych bohaterek turnieju została Anna Trzonkowska. Rozgrywająca łomżyńskiego zespołu została wybrana MVP mistrzostw województwa dziewcząt. To kolejne wyróżnienie dla młodej zawodniczki, która od kilku lat systematycznie rozwija swój talent koszykarski.
- Ania to bardzo pracowita, skromna, nieśmiała, ale jednocześnie niezwykle inteligentna i waleczna koszykarka. Ma ogromną pasję do tego, co robi. Od czterech lat trenuje koszykówkę i robi ogromne postępy. Wielokrotnie była już wyróżniana podczas różnych turniejów i zawodów - podkreśla trener Marcin Piotrowski.
Reklama
Trzonkowska jest najlepszą strzelczynią drużyny prowadzonej przez Marcina Piotrowskiego, Aleksandrę Olszewską i Mariusza Komorowskiego. Za świetną postawę podczas wojewódzkiego finału została nagrodzona wyjazdem na kilkudniowy camp koszykarski, który odbędzie się w lipcu w Gdyni.
Młoda zawodniczka idzie również w ślady swojej starszej siostry. Emilia Trzonkowska została bowiem powołana do szerokiej kadry reprezentacji Polski U-14.
W półfinale wojewódzkiego turnieju koszykarki z Łomży pokonały ekipę z Wysokiego Mazowieckiego 44:18. Najwięcej emocji przyniósł jednak finał, w którym podopieczne trenerów Piotrowskiego, Olszewskiej i Komorowskiego zmierzyły się z gospodyniami turnieju SP 47 Białystok. Po niezwykle zaciętym i widowiskowym meczu łomżanki zwyciężyły 40:34 i sięgnęły po mistrzostwo województwa.
Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży reprezentowały: Anna Trzonkowska, Aleksandra Wysocka, Alicja Wybraniak, Klara Wybraniak, Zuzanna Taraszkowska, Zofia Pupik, Oliwia Załęcka, Martyna Przewodek, Aniela Nowacka, Julia Zalewska, Zofia Fraszczyk oraz Zuzanna Żyznowska.