12 dwuosobowych drużyn wzięło udział w rozegranym w piątek na piaszczystym boisku przy Orliku na ulicy Katyńskiej 3 turnieju siatkówki plażowej. Turniej inaugurujący sportowe lato 2015, zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.
W turnieju udział wzięło 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w swoich grupach, grając systemem „każdy z każdym". Rozegranych spotkań w tej części rozgrywek było aż 18, a dwa boiska jakimi od tego lata dysponuje MOSiR tylko ułatwiły i znacznie przyśpieszyły czas przeprowadzenia turnieju.
Mecze w grupach rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 15 punktów i miały za zadanie wyłonić najlepsze zespoły, które następnie rywalizować miały w nimi turnieju o miejsca medalowe. Do strefy medalowej awans uzyskały drużyny: No Name Team i Volley Białystok. Zanim zaczęły się owe mecze, na boisku mecz o 4. miejsce rozegrały drużyny Smerfów i Smajków. Ostatecznie wynikiem 2:1 mecz wygrał zespół Smerfów, zajmując 4. miejsce w turnieju.
W pierwszym meczu o medale spotkały się zespoły Volley Białystok i Dziekoński – Rutkowski. Rożnica na korzyść drużyny Volley Białystok była znacząca. Spotkanie zakończyło się ich wyraźnym zwycięstwem 2:0. W kolejnym meczu na boisku rywalizowali ponownie tym razem z zespołem No Name Team. W tym meczu emocji było dużo więcej, każdy set był bardzo zacięty. O zwycięstwie drużyny No Name Team zadecydowały lepiej rozgrywane końcówki obu setów i tym samym odnosząc zwycięstwo 2:0. Zespół Dziekoński – Rutkowski ostatecznie zakończył turniej na trzecim miejscu.
W meczu o złoty medal spotkały się drużyny Volley Białystok i No Name Team. Mecz był znakomitym zakończeniem całego turnieju. Można było podziwiać na prawdę dwie najlepsze drużyny, które stworzyły świetne widowisko, które przyniosło oczekiwane emocje oraz piękne akcje. Pierwszego seta dość gładko wygrał zespół No Name Team. W drugim również byli bardzo blisko zwycięstwa, ale ambitnie walczący zespół Volley Białystok zdołał doprowadzić do tie breku! Decydujący set był pokazem siatkówki na bardzo wysokim poziomie. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać nawet dwupunktowej przewagi, aż do stanu 18:17. W tym momencie drużynie Volley Białystok wystarczył jeden punkt do zwycięstwa. Tak się stało po autowym ataku jednego z zawodników No Name Team.
Ostatecznie wynikiem 2:1 zwycięstwo w turnieju odniosła drużyna Volley Białystok w składzie Łukasz Grębowski i Piotr Andraka. Drugie Miejsce zajęli Damian Wojciuk i Patryk Muszyński z No Name Team, a brązowe medale powędrowały do Bartosza Dziekońskiego i Dawida Rutkowskiego.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje drugą edycję turnieju już w sierpniu.