Reklama

Uczniowie z Piątnicy z medalami! Ekipa Marcina Zabielskiego jedzie na mistrzostwa Polski! [FOTO]

17 kwietnia na trasach biegowych Pietrasze w Białymstoku odbył się finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych. Po wcześniejszych eliminacjach powiatowych i półfinale wojewódzkim Szkołę Podstawową w Piątnicy reprezentowała 17-osobowa drużyna: 12 dziewcząt i 5 chłopców. Zawodnicy z Piątnicy potwierdzili wysoką formę, zdobywając medale i awans na szczebel ogólnopolski.

Już pierwsze starty przyniosły duże emocje. W rywalizacji klas czwartych świetnie zaprezentowały się najmłodsze zawodniczki. Martyna Pruszkowska wygrała swój bieg, a tuż za nią finiszowała Gabriela Cymek. W rywalizacji brała udział także Julia Karwowska. Dzięki ich wynikom drużyna klas 4 okazała się najlepsza w województwie.

W starszych kategoriach również nie zabrakło dobrych rezultatów. W klasach szóstych Wiktoria Cymek zajęła 6. miejsce, a Monika Litwińska 13. Ostatecznie dziewczęta z klas 4 - 6 wywalczyły 2. miejsce drużynowo w kategorii młodzieży szkolnej.

Reklama

Największy sukces przyszedł jednak w kategorii klas 7 - 8. Lena Gniazdowska zdobyła 2. miejsce indywidualnie, a cała drużyna w składzie: Lena Gniazdowska, Laura Pruszkowska, Ania Zakrzewska, Natalia Czarnecka, Amelia Sempkowska, Wiktoria Sempkowska i Natalia Litwińska sięgnęła po Mistrzostwo Województwa. Tym samym zespół uzyskał awans na mistrzostwa Polski, które odbędą się 28 kwietnia w Bydgoszczy.

W rywalizacji chłopców najlepszy wynik osiągnął Jeremi Kukla, zajmując 4. miejsce. Drużyna w składzie: Jeremi Kukla, Natan Janowski, Wojciech Jurzak, Nikodem Milewski i Mateusz Chmielewski zakończyła zawody na 5. miejscu drużynowo.

Reklama

Trener i nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Zabielski podkreśla, że sukces jest efektem systematycznej pracy całej grupy. 

- To nie jest przypadek ani jednorazowy wyskok formy. Te wyniki pokazują, że regularny trening, zaangażowanie uczniów i konsekwencja w przygotowaniach naprawdę przynoszą efekty. Jestem dumny z każdego zawodnika, bo każdy dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu - powiedział.

- Awans do finału ogólnopolskiego to ogromne wyróżnienie, ale też nowe wyzwanie. Jedziemy do Bydgoszczy walczyć, a nie tylko uczestniczyć. Dziewczęta mają potencjał, żeby powalczyć o bardzo wysokie miejsca - zaznaczył Zabielski.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/04/2026 13:45
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości