39 młodych pływaków UKS Butterfly rywalizowało w IX Mistrzostwach Michałowa w pływaniu. Równolegle w Warszawie odbywał się finał ogólnopolskich zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka, do których zakwalifikowało się 3 reprezentantów naszego miasta.
Na zawodach rozgrywanych w Michałowie łomżyńscy pływacy zdobyli w sumie 30 medali: 8 złotych, 12 srebrnych oraz 10 brązowych. Dla wielu, szczególnie najmłodszych adeptów pływania, był to pierwszy start w zawodach, rozgrywanych na dystansie 50 m, wg przepisów FINA. Zaprezentowali się wspaniale, ustanawiając rekordy życiowe, ale przede wszystkim próbując swych sił z rówieśnikami z niemal wszystkich podlaskich klubów.
„Sobotnie zawody były dla najmłodszych okazją do nauki i zdobycia doświadczenia. Musieli oni zmierzyć się ze stresem, gdyż w wielu przypadkach były po pierwsze poważane zawody. Jak widać po wynikach dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Dla starszych, zawody miały charakter kontrolny. Nie wszyscy trenowali regularnie, z uwagi na trwającą pandemię, a sobotnia rywalizacja była dla wielu z nich, pierwszymi zawodami od powrotu do treningów” - podkreślają trenerzy Jarosław Szeremet i Bartosz Kutny
Reklama
Łomżyński klub reprezentowali:
rocznik 2012
Wiktoria Rybakiewicz
Victoria Wolińska
Zuzanna Piaścik
Ksawery Brzeziński
rocznik 2011 :
Olga Zajkowska
Antonina Szydlik
Gabriela Niedźwiecka
Maja Chrostowska
Nikola Sołogub
Dawid Domaszewski
Paweł Mitter
Kajetan Balkiewicz
Jan Cwalina
Aleksander Olszewski
rocznik 2010
Weronika Mogielnicka
Alicja Frąckiewicz
Oliwia Chojnowska
Laura Cekała
Karina Kopańczyk
Jakub Kotowski
Igor Prosiński
Tomasz Wiliwiński
Wojciech Dobrowolski
rocznik 2009
Kaja Kurpiewska
Kacper Kosakowski
Jakub Plona
Filip Włodarczyk
OliwierModzelewski
rocznik 2008:
Amelia Piaścik
Patrycja Antosiuk
Eliza Chrzanowska
Igor Darmetko
rocznik 2007
Jakub Chajęcki
Marcel Pachucki
Szymon Brzezicki
Szymon Dębski
Piotr Grala
Grzegorz Kuteszko
Szymon Pachucki
rocznik 2006
Łukasz Michalak
Sztafeta dowolny 4x50m (bez podziału na wiek)
Sztafeta zmienny 4x50 (bez podziału na wiek)
Tego samego dnia w Warszawie, na obiekcie olimpijskim (50m) pływalni Uniwersytetu Medycznego odbywał się Wielki Finał ogólnopolskich zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Po wcześniejszych 5 rundach eliminacyjnych rozgrywanych na warszawskich pływalniach wyłoniono 16 najlepszych pływaków (dziewczęta i chłopcy) z roczników 2007-2012. W tym gronie znalazło się 3 pływaków z łomżyńskiego UKS Butterfly: Ignacy Balkiewicz i Miłosz Parzych z rocznika 2007r., którzy wywalczyli awans w konkurencji 100 m stylem grzbietowym oraz Filip Rudczyk z rocznika 2009r., którzy awansował w konkurencji 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym.
Najlepszy start zanotował Miłosz Parzych, który uplasował się na IV miejscu, w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. Do trzeciego miejsca zabrakło 0,14 sek. Ignacy Balkiewicz zajął VIII miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy.
Filip Rudczyk wywalczył VII miejsce w stylu grzbietowym i XII w stylu dowolnym.
„Sam awans do finału jest dużym sukcesem młodych zawodników. Obecni finaliści trenują pływanie od 6 roku życia, obecnie 5 razy w tygodniu. Udział w tej randze zawodów pokazuje jednak, że ciężką pracą można zajść daleko. Miłosz i Ignacy przygotowują się do Mistrzostw Polski 14-latków. Filip występem w Finale - kończy pierwszą część sezonu.” – podkreśla trener Tomasz Drozdowski.
Reklama
Źródło: nadesłane