Reklama

Udany początek sezonu pływaków UKS Butterfly Łomża [FOTO]

25/10/2021 09:15

W minioną sobotę (23.10) zawodnicy UKS Butterfly udanie rozpoczęli sezon pływacki, zdobywając 18 medali w Bielsku Podlaskim, gdzie rozgrywano XIV Międzynarodowy Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych. Łomżyński klub reprezentowało 17 pływaków z roczników 2007-2012, rywalizujących z blisko 200 pływakami z 11 klubów z Polski i Litwy. Pomimo ostatnich trudności z dostępnością do pływalni przy ul. Niemcewicza, gdzie na co dzień trenują młodzi pływacy, starty należy zaliczyć do bardzo udanych.

Najlepszą zawodniczką łomżyńskiego klubu okazała się Kaja Kurpiewska, która w swoim roczniku 2009 r., zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej. Młoda łomżynianka zdobyła 2 złota w stylu dowolnym na dystansie 50 i 100 m oraz srebro na 50 m grzbietem.

Na drugim stopniu podium, w klasyfikacji ogólnej rocznika 2009, uplasował się Filip Rudczyk, zdobywając złoty medal na 100 m grzbietem oraz srebrne medale na 100 m motylkiem i 50 m grzbietem.

W roczniku 2012 r. śladami Filipa, poszedł Ksawery Brzeziński, który w swoim debiucie zajął II miejsce w klasyfikacji ogólnej, ulegając jedynie bardzo mocnym kolegom z Wilna. Na dystansie 50 m Ksawery zdobył srebro w stylu dowolnym oraz brąz w stylu grzbietowym.

Reklama

W roczniku 2010 na III miejscu w klasyfikacji ogólnej zameldował się Jakub Kotowski, zdobywając 2 srebrne medale w stylu dowolnym na 50 m i 100 m oraz brąz w stylu motylkowym.

 - Sobotnie zawody były pierwszymi startami w nowym sezonie. Cieszy progres widoczny u najmłodszych zawodników, którzy ze startu na start odnotowują coraz lepsze występy. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, w najbliższych tygodniach czekają nas kolejne zawody. Przy czym dla nas, na tym etapie szkolenia najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia, czy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji sportowej - mówi Bartosz Kutny, trener UKS Butterfly.

Reklama

Pozostali zawodnicy UKS Butterfly również zaprezentowali się znakomicie, nie tylko zdobywając medale, ale również ustanawiając nowe, wspaniałe rekordy życiowe. 

W roczniku 2011:

  • debiutantka Lena Ulińska - brąz 50 m dowolny,

  • Nikola Sołogub - 50 m dowolny i grzbiet (r.ż. pobite aż o 5 sek.)

  • Antosia Szydlik 50 m dowolny i 50 m grzbiet. (r.ż. pobite aż o 5 sek.)

W roczniku 2010

  • Igor Prosiński - złoto 50 m dowolny (r.ż. poprawiony aż o 3 sek) i 5 m-sce klasyczny

  • Weronika Mogielnicka - srebro 50 m grzbietowy i brąz 50 m dowolny

    Reklama

W roczniku 2009r.

  • Oliwier Modzelewski zajął 8 miejsce - 50 dowolny, 7 miejsce - 100 dowolny

W roczniku 2007 - 2008r.

  • Eliza Chrzanowska (08r.) - złoto 100 grzbiet., 4  m-sce 50 dowolny

  • Ignacy Balkiewicz - srebro 100 grzb. i brąz 100 zmienny

  • Amelia Piaścik (08r.) - czwarte miejsca na 50 m i 100 m klasycznym oraz 100 m dowolny w rywalizacji ze starszymi zawodnikami,

  • Igor Darmetko (08r.) - piąte miejsca na: 100 dow. (r.ż.), 50 dow. (r.ż.) i 50 mot. (r.ż.), w rywalizacji ze starszymi zawodnikami,

  • Patrycja Antosiuk (08r.)

    Reklama
  • Szymon Dębski (07r.)

  • Piotrek Grala (07r.)

Źródło: UKS Butterfly

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości