Koszykarki UKS 4 Łomża rozpoczęły rywalizację w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Koszykówki w Skierniewicach, przeznaczonym dla zawodniczek z rocznika 2011 i młodszych.
Pierwszy dzień zmagań przyniósł zarówno emocje, jak i cenne doświadczenia. Podopieczne trenera Michała Piotrowskiego rozegrały dwa wymagające spotkania z drużynami z województwa łódzkiego.
W premierowym meczu łomżanki zmierzyły się z gospodyniami turnieju, drużyną Ósemki Skierniewice. Po zaciętym i wyrównanym widowisku minimalnie uległy 64:71. W drugim spotkaniu pokazały już pełnię możliwości, pewnie pokonując Widzew Łódź 56:26, imponując przede wszystkim świetną pracą w obronie.
- Rozegraliśmy dwa dobre mecze z mocnymi rywalami z województwa łódzkiego. Takich właśnie meczów brakuje nam na naszym lokalnym podwórku. Szkoda trochę pierwszego spotkania, bo było bardzo wyrównane i rywal był w naszym zasięgu, ale mimo przegranej jestem zadowolony z postawy zespołu. W drugim meczu zagraliśmy prawie idealnie w obronie, dzięki czemu straciliśmy tylko 26 punktów. Mam nadzieję, że jutro zagramy równie dobrze - podsumował trener Michał Piotrowski.
Reklama
Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne dla najbardziej wyróżniających się zawodniczek. MVP meczu ze Skierniewicami została Zofia Szpak, natomiast tytuł MVP pojedynku z Widzewem Łódź otrzymała Maja Białomyzy.
UKS 4 Łomża: Milena Kuliś, Maja Białomyzy, Zofia Szpak, Emilia Trzonkowska, Wiktoria Dąbkowska, Amelia Zoń, Laura Nikonowicz, Oliwia Tomasiewicz, Alicja Dardzińska, Kamila Kowalska, Hanna Mucha, Aleksandra Sobierańska. Trener: Michał Piotrowski
Łomżanki jutro rozegrają kolejne spotkania turniejowe. Jeśli utrzymają poziom zaprezentowany w starciu z Widzewem, mogą być jedną z najmocniejszych drużyn w stawce.