Koszykarki UKS-u 4 Łomża notują znakomity początek sezonu w Podlaskiej Lidze U-15.
W swoim trzecim meczu odniosły trzecie, bardzo przekonujące zwycięstwo, pokonując dotąd niepokonany zespół MKS Batory 18 Białystok aż 127:36. Dzięki wygranej drużyna z Łomży umacnia się na pozycji lidera rozgrywek.
Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando podopiecznych trenera Michała Piotrowskiego, którzy dominowali zarówno w ataku, jak i w defensywie.
Po meczu jedna z liderek zespołu, Emilia Trzonkowska, podkreśliła znaczenie zespołowego stylu gry.
- Kluczem do wygrania była nasza zespołowa gra, fajnie dzieliliśmy się piłką. Dobrze pracowałyśmy w obronie, świetnie wychodził nam szybki atak, a w grze pozycyjnej miałyśmy wysoką skuteczność rzutów za 3 pkt. Od początku spotkanie układało się po naszej myśli. Teraz mamy dzień odpoczynku i od poniedziałku zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu - przyznała.
Skład UKS-u 4 Łomża tworzyły: Maja Białomyzy, Sandra Smaługa, Amelia Zoń, Zofia Szpak, Alicja Dardzińska, Zuzanna Niewińska, Milena Kuliś, Wiktoria Dąbkowska, Emilia Trzonkowska, Oliwia Tomaszewicz, Hanna Mucha.