Wojownicy Maryi Łomża zapraszają mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat na kolejne regionalne spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono dzisiaj, 11 marca, o godz.18.00.
Wojownicy Maryi to dedykowana wyłącznie dla mężczyzn wspólnota maryjna, której charyzmatem jest naśladowanie cnót Najświętszej Maryi Panny oraz osobiste całkowite zawierzenie się Jej Niepokalanemu Sercu i opiece. Powstała ona w 2015 r. w Lądzie nad Wartą, a jej założycielem jest salezjanin – ks. Dominik Chmielewski.
W Łomży wspólnota ta działa bardzo aktywnie, systematycznie organizując różnego rodzaju spotkania. Dzisiaj na przykład zaprasza na regionalne spotkanie formacyjne, które może pomóc uczestnikom w odmianie duchowej perspektywy. Jego temat przewodni to „Asceza w duchu Frańciszkańskim”. Odbędzie się ono w Parafii Bożego Ciała w Łomży.
Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie ojciec Michał Kulczycki – proboszcz, gwardian Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Poprowadzi on wszystkich przybyłych na spotkanie przez wieczór pełny inspiracji i refleksji, który ma pomóc w umocnieniu wiary i duchowej wytrwałości.
W planie dzisiejszego wydarzenia uwzględnione zostały: Msza Święta, Męski Różaniec oraz konferencja, którą poprowadzi właśnie o. Kulczycki. Początek spotkania o godz. 18.00.
