Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś na terenie blokowiska przy ul. Szmaragdowej. W nocy i rano na drogach było ślisko.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na miejscu cały czas pracuje policja. Kwalifikacja zdarzenia będzie uzależniona od obrażeń odniesionych przez kierującą volkswagenem, która została przewieziona do szpitala. Sprawczynią kraksy ma być kierująca hondą.
W nocy i nad ranem było ślisko
- Po wczorajszych opadach mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem, w nocy wystąpiło zjawisko oblodzenia mokrych nawierzchni dróg i chodników, w związku ze spadkiem temperatury, która rano o godzinie 6.00 czasu urzędowego wyniosła od -5°C do -2°C, przy gruncie zaś od -10°C do -4°C. W dzień temperatura powietrza wzrośnie do 2°C, 4°C - przekazał dziś rano Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Kolejne noce również mogą przynieść ujemne temperatury.